Спорт

“Лудогорец” с историческа победа в Шампионска лига ( Видео )

[jwplayer mediaid=”7304″]

Лудогорец продължава да пише историята на българския клубен футбол. Разградчани се превърнаха в първия български отбор записал победа в груповата фаза на Шампионската лига.

Лудогорец тотално надигра Базел, който игра повече от 70 минути с човек по-малко и заслужено спечели с минималното 1:0. Българският шампион изстрада своята победа с гол на Йордан Минев във втората минута на добавеното време на срещата.

Националът получи топката на фланга, навлезе към наказателното поле и вкара с много премерен удар с десния крак. Гостите от “Базел”, които играха без контузените си звезди Марко Щрелер, Валтер Самуел и Матиас Делгадо, понесоха нов удар още в 19-та минута – директен червен картон получи Дие, съобщана БНР.

В 18-та минута “Лудогорец” бе близо до попадение – Фабио Ешпиньо центрира, Марселиньо засече с плонж с глава, но вратарят на швейцарците спаси. Буквално секунди по-късно Дие бе изгонен за грубо влизане в краката на Козмин Моци. Гостите, които играха повече от 70 минути с човек по-малко, отговориха с удар на Емболо, но Владислав Стоянов спаси. До края на първата част шампионите ни упражниха териториален натиск, но до нещо по-сериозно пред вратата на Васлик не се стигна.

Съвсем логично с човек повече “Лудогорец” натисна своя противник през втората част и само отличните изяви на вратаря на швейцарците Васлик не доведоха до гол. Стражът на “Базел” отрази удари на Даниел Абало, Ешпиньо, Марселиньо и Михаил Александров. Трите най.чисти положения в края на двубоя пропуснаха появилите се като резерви Юнес Хамза, Върджил Мисиджан и Вандерсон. Все пак логиката възтържествува и Йордан Минев матира Васлик с прецизния си удар в последните секунди на мача. Статистиката показва, че това е първи гол на Минев за “Лудогорец” след трансфера му в тима от Разград преди 3 години.

Така ситуацията в групата на “Лудогорец” става изключително заплетена и е в полза на българския шампион, който може да се бори дори за второто място. Лидер с 9 точки е фаворитът “Реал” Мадрид, който тази вечер победи като гост “Ливърпул” с 3:0. На втора позиция е българският “Лудогорец” с 3, колкото имат още “Ливърпул” и “Базел”, но нашите шампиони са с по-добра голова разлика.

ЛУДОГОРЕЦБАЗЕЛ 1:0

1:0 Минев 90

ЛУДОГОРЕЦ: 21. Стоянов, 80. Кайсара, 55. Терзиев, 27. Моци, 25. Минев, 18. Дяков, 8. Ешпиньо, 7. М. Александров (81-Вандерсон), 84. Марселиньо, 17. Абало (77-Мисиджан), 9. Безяк (67-Хамза)

БАЗЕЛ: 1. Ваcлик, 16. Шер, 17. Сухи, 27. Алижи, 8. Дие, 20. Фрей, 33. Елнени, 34. Джака, 39. Кала (83-Хамоуди), 25. Гонзалес, 36. Емболо

Жълти картони: Джака, Гонзалес, Емболо, Фрей (Базел)

Червен картон: Дие (Базел)